Kontroverzný magazín

Autor: pavel ondera | 23.3.2011 o 8:46 | (upravené 22.1.2012 o 20:00) Karma článku: 5,27 | Prečítané:  1361x

Na čo si sa to dal? To nemyslíš vážne! Je to morbídne, nechutné, je to v rozpore s etikou, to aj tak nikto čítať nebude ... Z druhej strany som počul slová povzbudenia. Dobrý nápad! Pole neorané! Konečne sa táto téma otvára ... O čom že to je reč? O novom magazíne, špecializovanom na oblasť pohrebníctva, o Slovenskom Pohrebáku.

Prizvanie k účasti na tvorbe tohoto štvrťročníku prišlo nečakane ako búrka v lete. Aj keď mám svojich povinností dosť a dosť, nedalo sa odmietnuť. Ide o oblasť, ktorá je pre mnohých tabu, akousi trinástou komnatou, ktorú raz či viackrát budú musieť navštíviť a v neposlednom rade ňou i prejsť do večnosti. Na takéto výzvy sa v mojom prípade jednoducho nedá reagovať záporne, a tak som Slovenskej asociácii pohrebných a kremačných služieb povedal svoje jednoznačné áno.

Nemalý čas trvalo spustenie webu a logickým dôsledkom bola príprava tlačenej verzie magazínu. Všetko sa napokon podarilo zrealizovať v avizovaných termínoch a tak tento mesiac, v pondelok 21. marca, prebehol Krst magazínu (obrazová skratka v závere článku).

Ako napovedá úvodná stránka, obsah tlačenej verzie je o niečo bohatší ako internetová forma čo sa však v priebehu pár týždňov vyrovná, nakoľko tento magazín nie je predajný a tým pádom ani ziskový, naopak, dotovaný SAPaKS-om.

Krstu predchádzala príprava, ktorá zvyčajne sprevádza takéto slávnostné okamihy. Tak ako v prípade narodenia malého človiečika, tak i my sme starostlivo vybrali a s nádejou oslovili krstného otca, ktorým nebol nikto iný ako známy slovenský herec Ivan "Tuli" Vojtek. Ako sa patrí, rozoslali sme pozvánky i oznámenia, pravda v tomto prípade nie úzkej skupine rodiny, ale širokej verejnosti, nevynechali sme televízie, noviny, tlačovú správu obdržala aj TASR. Ako to už býva, niektorí oznámenie zobrali na zreteľ a pozvaní i prišli, iní túto udalosť nepovažovali za dôležitú. Nuž, ak by som mal použiť slová dnes už klasika, narodenie i krst prebehol bez toho či s tým niekto súhlasí alebo nie, a to je tak všetko čo sa proti tomu dá robiť.

Tento článok nieje reklamným blokom, ale zdokumentovaním udalosti. Nejedná sa o magazín, ktorý bude dostupný v distribučnej sieti za úplatu, naopak, bude distribuovaný bezplatne na vopred dohodnuté miesta, teda o nejakej reklame priamo podporujúcej ziskovosť tu nemôže byť ani reči. Asociácia si kladie za cieľ zviditeľniť túto oblasť širokej verejnosti.

Budem veľmi rád, ak sa v diskusii vyjadríte k významu, či potrebe takéhoto magazínu na slovenskej mediálnej scéne, a samozrejme vďačný za všetky pripomienky.Nakoľko sa jedná o nepredajný, a tým pádom i ťažšie dostupný časopis, redakcia sa rozhodla zaslať jeho výtlačok záujemcom z radov verejnosti, ktorý o to požiadajú na adrese slovenskepohrebnictvo@gmail.com

Fotografie Ľubomír Drahoš; Nezávislá organizácia bratislavských fotografov
www.nobaf.sk

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Únik chemikálií nepotvrdili. Čo sa stalo na stavenisku R7 pri Blatnej (otázky a odpovede)

Merania hasičov a chemikov nebezpečné látky nepotvrdili.

KOMENTÁR PETRA SCHUTZA

Teraz Šefčoviča nastrkajú všade

Do prezidentskej zápletky už chýba len Danko.

KOMENTÁRE

Dostali sme sa do civilizačnej pasce (píše Michal Havran)

Zostaneme opäť sami, rozhádaní s našimi spojencami, bez plánu a peňazí.


Už ste čítali?