Dieťa menom pes

Autor: pavel ondera | 17.6.2011 o 8:27 | Karma článku: 12,39 | Prečítané:  2454x

Celkom milí ľudia. Mladí, podľa všetkého i úspešní. Odhadujem ich vek tak na 28 a 25 rokov. Keďže sa stretávame akosi pravidelne na parkovisku, kde parkujú so svojím novučičkým medveďom, nie sú to po čase len zdvorilostné frázy, ale aj osobnejšie otázky. Raz nedopatrením poznamenám: "No, tak sa mi vidí, že onedlho budete mať prírastok v rodine". Nasledovala sprcha.

Asi som už staromódny, alebo to ide jednoducho s dobou. To iste zhodnotia všetci mladí a moderne zmýšľajúci v diskusii na záver. A iste i všetci tí, ktorých sa tento článoček dotkne.

Raz som sa už, ja huba nevymáchaná, na jednej návšteve opýtal: "A kedy plánujete deti"? Odpoveď bola podobná, ako som ju počul na už spomínanom parkovisku. Ale veď my máme dieťa, aha, Filip, to je naše dieťa, miláčik, naše všetko". Iba pre poriadok pripomínam, že Filip je maďarská vižla, síce s rodokmeňom, ktorý ja nemám a mohol by som mu ho závidieť, no má jednu chybu. Je to zviera, nie človek.

V inom prípade to bola mačka a potkan. V ďalšom to bol taký ten pokrkvaný pes, u ktorého neviete, či je to choroba, staroba, celulitída v najvyššom štádiu spojená s nadmerným ochlpením, v poslednom prípade zas išlo o kríženého bezsrstého potkana, ako som sa sprvoti domnieval, no bol to len výrobný typ akéhosi trpasličieho chrta bez ochlpenia. Všetci svorne tvrdili, že toto sú ich deti!

Ilustračné foto - web

Priatelia, nechcem sa dotknúť žiadneho milovníka zvierat. Sám som mal roky psa, korytnačky, papagája, činčilu, myš Félixa (ktorému chutili slíže z polievky), dvadsať rokov som bol akvarista, choval som sovu, havrany, holuby a pár týždňov som mal v opatere i postreleného myšiaka.

Ako človek znalý v oblasti chovateľstva a zároveň otec štvorčlennej rodiny, chcem položiť pár otázok všetkým tým úspešným podnikateľom, manažérom a ich polovičkám samozrejme, všetkým, ktorí si myslia, že deti sú len záťaž a beh na dlhú trať, záväzok na nekonečné obdobie a ako menšie zlo, či východisko svojej biologickej potreby starať sa o potomstvo, volia zviera.

1. Myslíte si, že v živote nájdete vyššie hodnoty ako je rodina, ktorá plní svoju úlohu a tým je zachovanie potomstva?

2. Domnievate sa, že je lepšie najskôr sa naučiť vychovávať čokla a potom tieto svoje skúsenosti aplikovať pri výchove detí po vlastnej štyridsiatke?

3. Myslíte si, že Váš organizmus, jak muža, tak ženy je nastavený tak, aby ste najskôr vydali zo seba všetko pre predpokladané zabezpečenie domova a až potom vyšťavení, s poruchou alebo poruchami metabolizmu, genetickej výbavy plodili potomkov, ktorí (ako je to dokázané), nebudú (mierne povedané), zdravým štandardom ľudstva?

4. Je pre Vás pohodlnejšie mať ako náhradu dieťaťa zviera, ktorého sa zbaviť je v rámci legislatívnej úpravy oveľa jednoduchšie a beztrestnejšie, ako by to bolo v prípade opustenia dieťaťa? A nedokazuje to vašu obavu v súvislosti s trvácnosťou vášho vzťahu s aktuálnym, momentálnym (teda teoreticky "asi" nespoľahlivým, dočasným), partnerom? V prípade rozchodu je ľahšie rozdeliť si alebo opustiť psa ako deti).

5. Ste natoľko slabí, zaslepení sami sebou, že nedokážete zobrať na seba údel rodiča a zvládnuť výchovu dieťaťa?

Ilustračné foto - e-Photo

Odpovedzte si sami, drahí zvierací rodičia. Len som zvedavý, ako sa budete tváriť, keď Vám o pár desaťročí vláda pri zdôvodňovaní výšky dôchodku povie, že niet koho, kto by robil na dôchodky. Psy, ktoré by vytvárali hrubý domáci produkt, totižto nikdy neexistovali.

Článok sa v žiadnom prípade nedotýka ľudí, ktorí zodpovednosť, i svoj geneticky zakódovaný prístup k rodine praktickým životom dokazujú v praxi. Taktiež sa v žiadnom prípade nechcem dotknúť párov, ktorí nemôžu mať dieťa.Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Bývalý šéf tímu Gorila: Našli sme stámiliónové transakcie

Suma mala podľa bývalého šéfa tímu Gorila skončiť na účte, na ktorý mal Jirko Malchárek alebo jeho blízki prístup.

Komentár Petra Schutza

Šance vyzerajú byť jedna k jednej

Ďalej sa minimalizuje pravdepodobnosť rozchodu bez dohody.


Už ste čítali?